Gdynia: Arka Gdynia kontra Polonia Warszawa w nadchodzącym meczu Fortuna 1. Ligi

W dniu 7 sierpnia, w poniedziałek, o godzinie 18, Arka Gdynia stanie naprzeciw Polonii Warszawa w ramach trzeciej kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Rozpoczęcie gry sygnalizować będzie sędzia Łukasz Kuźma. W tym spotkaniu nie zobaczymy jednak jednego z zawodników – Jerzego Tomala, który został tymczasowo przeniesiony do Resovii do końca obecnego sezonu. Warto przypomnieć, że drużyna Resovii w roku 2023 poniósła porażkę na stadionie przy ulicy Olimpijskiej.

Jerzy Tomal to już dziewiąty piłkarz, który pożegnał się z Arką Gdynia podczas letniego okresu transferowego, ale najprawdopodobniej nie ostatni. Tomal, będący jeszcze młodzieżowcem w wieku 20 lat, został wypożyczony do pierwszoligowej Resovii na cały sezon. W Gdyni umowa piłkarza jest ważna do dnia 30 czerwca 2025 roku, z możliwością jej przedłużenia o rok.

Podczas dwóch lat swojej kariery w Arce Gdynia, reprezentując barwy żółto-niebieskie, Tomal wystąpił w sumie w 26 oficjalnych spotkaniach, każdorazowo zdobywając po jednym golu i asyście. U boku trenera Wojciecha Łobodzińskiego rywalizował o miejsce w składzie zarówno jako jeden z trzech obrońców jak i prawy wahadłowy, jednak przegrywał tę rywalizację z innymi młodymi zawodnikami – Kasjanem Lipkowskim i Marcelem Predenkiewiczem.