Terminarz Fortuny I Ligi na sezon 2023/24 ujawniony: Derby Trójmiasta i inne ważne mecze

Właśnie został ogłoszony harmonogram piłkarskiej Fortuny I Ligi na sezon 2023/24. W Trójmieście, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali informacji, kiedy odbędą się spotkania pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk. Na te emocjonujące derbowe pojedynki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ pierwsze starcie w Gdyni zaplanowano na ostatni weekend listopada. Rewanż natomiast odbędzie się w Gdańsku, w dniach 18-19 maja następnego roku.

Nową kampanię ligową zawodnicy Arki Gdynia rozpoczną, grając we własnym mieście. Przyjeżdża do nich jeden z faworytów do awansu – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (22-23 lipca). W drugiej kolejce żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, a następnie powalczą u siebie z Polonią Warszawa w meczu o dużym potencjale emocji.

Z kolei Lechia Gdańsk sezon inauguruje wyjazdowym spotkaniem z Chrobrym Głogów. Następnie, w dniach 29-30 lipca, do Gdańska zawita Motor Lublin. W trzeciej kolejce biało-zieloni skrzyżują kije z innym spadkowiczem z PKO Ekstraklasy – Wisłą Płock, w meczu rozgrywanym na wyjeździe. Derby Trójmiasta pomiędzy Arką a Lechią, które odbędzie się w Gdyni, zaplanowano na 25-26 listopada. Rewanżowe starcie zaś odbędzie się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk w dniach 18-19 maja przyszłego roku.