Teatr Muzyczny prezentuje nowy musical „Dziewczyny z kalendarza” we współpracy z Fundacją DKMS

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 czerwca w Business Class Marina w Gdyni, miała miejsce prezentacja obsady oraz szczegółów dotyczących nadchodzącej premiery musicalu „Dziewczyny z kalendarza” w Teatrze Muzycznym. Wyjątkowość tego spektaklu wynika z jego tematyki oraz zaangażowania w działania charytatywne. Reżyser, scenograf oraz aktorzy podkreślali, co sprawia, że warto zobaczyć ten niezwykły musical.

Dramat muzyczny „Dziewczyny z kalendarza” przedstawia historię kobiet związanych z tajemniczym Instytutem Kobiet, będącym miejscem spotkań, wymiany myśli oraz plotek między nimi. Akcja toczy się w scenerii małego miasteczka, której sielską atmosferę niespodziewanie zakłóca diagnoza nowotworu krwi u męża jednej z głównych postaci.

Zważywszy na poważne zagadnienia poruszane przez spektakl, Teatr Muzyczny postanowił wykorzystać premierę nie tylko jako kolejną artystyczną propozycję dla widzów, ale również jako okazję do zaangażowania się w pomoc osobom potrzebującym. To właśnie z tego powodu doszło do nawiązania współpracy z Fundacją DKMS, która zajmuje się wsparciem chorych na nowotwory krwi. Tym samym, musical „Dziewczyny z kalendarza” staje się nie tylko widowiskiem artystycznym, ale także świadectwem solidarności i dążenia do niesienia pomocy innym.