Światowy Dzień Adopcji i rosnąca świadomość społeczeństwa

Przyjrzyjmy się symbolowi otwartej dłoni z namalowanym na niej uśmiechem. Ten obrazek stanowi emblemat Światowego Dnia Adopcji od momentu, kiedy po raz pierwszy wprowadzono to święto. Zwraca uwagę na fakt, że zarówno urzędnicy miasta Gdynia, jak i personel Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku dostrzegają znaczny wzrost poziomu świadomości społecznej na temat adopcji.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, podkreśla, że głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej o kluczowej roli, jaką pełni rodzina w strukturach społeczeństwa. Według niego, warunki, w których dzieci dorastają, kształtują ich dorosłe życie. W Gdyni pragniemy promować rodzinne formy opieki, jesteśmy przekonani o ich słuszności i z całego serca wspieramy oraz zachęcamy do wyrażania poparcia dla Światowego Dnia Adopcji.

Namalowanie uśmiechu na dłoni to skromny gest, który może mieć duże znaczenie. Nie kosztuje nic, a może zainspirować innych do zainteresowania się adopcją i okazania pomocy. Taka symboliczna akcja ma na celu pobudzenie społecznej świadomości i zachęcenie do działania.