Stylizacja brwi woskiem. Jak wykonuje się taki zabieg i czy warto zrobić go w salonie kosmetycznym?

Są takie części twarzy, które w zależności od tego, jak wyglądają, potrafią zupełnie odmienić jej charakter. Z pewnością do tej grupy należą brwi. Łuki nad oczodołami, pokryte włosami są ramą twarzy. W zależności od tego, jaki mają kształt i kolor, mogą nadawać jej bardziej surowy lub łagodny wygląd. Z tego powodu nawet te panie, które na co dzień się nie malują, regularnie dbają o swoje brwi. Ten prosty krok dodaje pewności siebie i sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą.

Jak można nadać brwiom kształt? Przegląd najpopularniejszych metod

Włosy rosnące na brwiach potrafią być tak samo niesforne, jak te pojawiające się na innych częściach ciała. Czasami wyrastają poza łuk lub tworzą dosyć nieregularny kształt. Z tego powodu wyrywa się te, które są zbędne i w ten sposób modeluje ich wygląd. Kształt brwi dopasowuje się do ogólne wyglądu twarzy, jej cech charakterystycznych oraz proporcji. Zbyt grube łuki na drobnej buzi sprawiają, że przybiera ona groźny wyraz. Z kolei bardzo cienkie brwi zaburzają proporcje i odbierają rysom wyrazistość.

Brwi można stylizować na kilka różnych sposobów. Regulacja pęsetą to jedna z najstarszych i najpopularniejszych metod nadawania im kształtu. Polega na usuwaniu pojedynczych włosków, które znajdują się poza wyznaczonym miejscem. Minusem tego rozwiązania jest z pewnością to, że ciężko jest usunąć w ten sposób mniejsze włoski.

Alternatywą dla pęsety jest regulacja brwi nicią. Metoda ta jest powszechnie stosowana i ma wielu zwolenników. Podczas zabiegu kosmetyczka skręca nić wokół włosków i w ten sposób usuwa je wraz z cebulakami. Jest to doskonały sposób depilacji dla osób, które mają problem z podrażnieniami skóry po woskowaniu, czy używaniu pęsety.

Dużą popularnością cieszy się też usuwanie nadmiaru owłosienia wokół brwi przy użyciu specjalnego wosku. Preparat nakładany na skórę doskonale chwyta nawet najdrobniejszy meszek. Dzięki temu zabiegowi można nadać brwiom precyzyjny kształt, zdefiniować ich łuk i długość. Woskowanie to doskonały sposób na idealne dopasowanie wyglądu brwi do pozostałych elementów twarzy.

Jakie etapy wykonuje się podczas stylizacji brwi w salonie, połączonych z depilacją woskiem?

W zależności od preferencji klientki kosmetyczka może przeprowadzić pełną stylizację lub wykonać na życzenie tylko jeden z etapów zabiegu. Zawsze przed przystąpieniem do regulacji zaczyna się od określenia punktów granicznych, które mają wyznaczyć to, jak będzie przebiegał łuk. Kosmetyczka może użyć kredki lub szablonów, aby precyzyjnie nakreślić kształt brwi i pokazać klientce, jak będą prezentować się po zabiegu.

Następnie okolice brwi są dokładnie oczyszczane, aby usunąć wszelkie resztki makijażu, produktów pielęgnacyjnych czy zanieczyszczeń. To ważny krok, ponieważ czysta skóra ułatwia wykonanie zabiegu i zmniejsza ryzyko podrażnień. Gdy wszystko jest już przygotowane, następuje etap nakładania wosku. Preparat może mieć formę pasty lub płynnego produkty. To, który z nich zostanie użyty, zależy od preferencji i techniki stosowanej przez kosmetyczkę. Po tym, jak wosk stwardnieje, szybko i precyzyjnie zrywa się go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Dzięki temu są one usuwane wraz z cebulką, co pozwala na dłuższy efekt wygładzenia niż przy tradycyjnej regulacji wykonanej pęsetą.

Tak przygotowane brwi można pozostawić w naturalnej formie lub podkreślić je, nakładając na włoski hennę. Koloryzacja sprawia, że oprawa oczu staje się wyrazistsza. Nie trzeba wtedy dodatkowo malować brwi, aby nadać im ciemniejszą barwę. Z kolei osoby, które mają sztywne, trudne do ułożenia włosy, mogą zdecydować się na laminację. Zabieg ten polega na zastosowaniu preparatu z kwasem tioglikolowym. Pod jego wpływem włosy unoszą się i są bardziej podatne na układanie. Laminacja jest świetnym wyborem dla osób, które preferują naturalny efekt.

Każdy z zaprezentowanych typów stylizacji brwi można wykonać w salonach Time For Wax w Gdańsku i Gdyni. Pracujące tam kosmetyczki zajmują się nadaniem symetrycznego i harmonijnego wyglądu łuków oraz ich właściwym, dobranym do typu urody podkreśleniem.

Czy warto regulować brwi woskiem?

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic łuku brwiowego i nadawanie mu pożądanego kształtu jest zabiegiem, który warto przeprowadzić w salonie kosmetycznym. Woskowanie, w porównaniu z innymi metodami, pozostawia efekt idealnie gładkiej skóry. Usuwa bowiem nie tylko same włoski, ale też ich cebulki.

Samodzielne wykonanie precyzyjnego woskowania może być nieco problematyczne. Dokładne nałożenie preparatu i jego późniejsze zerwanie wymaga pewnych ruchów ręki. Dlatego jeśli masz ochotę nadać swojej twarzy idealną ramę, umów się na woskowanie brwi do salonu, który specjalizuje się w wykonywaniu tego zabiegu.