Start bezpłatnych korepetycji online w Gdyni dla uczniów z różnych narodowości

W Gdyni zainaugurowano innowacyjny program oferujący darmowe korepetycje dla uczniów o różnym pochodzeniu etnicznym. Ta nowatorska inicjatywa jest owocem współpracy między III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej i Spilno Gdynia. Dzięki wykorzystaniu specjalnej platformy, najwybitniejsi uczniowie liceum będą w stanie udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują, bez względu na ich narodowość.

Nowa odsłona projektu 3CLASS rozpoczyna swoją działalność już w listopadzie. Jej realizacja będzie możliwa dzięki specjalnie przygotowanej do tego celu platformie internetowej. Za pomocą tej technologii, wolontariusze z jednej z najbardziej renomowanych szkół w Polsce, czyli III Liceum Ogólnokształcącego, będą mogli przekazywać swoją wiedzę młodzieży zarówno z Polski, jak i Ukrainy oraz innych krajów poprzez korepetycje online. Program ten ma na celu nie tylko pomoc w zdobywaniu nowej wiedzy i odrabianiu lekcji, ale także rozwijanie pasji uczestników.

– To istotny projekt, który odpowiada na rzeczywiste potrzeby. Zapewnia równoprawne możliwości wszystkim uczniom, którzy potrzebują wsparcia, niezależnie od ich pochodzenia – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Jestem pewien, że nasi licealiści z „Trójki”, będący pasjonatami nauki, zainspirują do poszerzania swojej wiedzy wszystkich tych, którzy tego pragną lub potrzebują dodatkowego wsparcia.