Podsumowanie sezonu nawigacyjnego: Gdyński port odnotowuje sukcesy

Symbolicznym zakończeniem letniego sezonu rejsów wycieczkowych do Gdyni była wizyta 253-metrowego statku AIDAmar, która miała miejsce 27 października. Poniższy tekst prezentuje podsumowanie tegorocznych triumfów i optymistycznie rysujących się horyzontów na nadchodzące sezony.

Sezon ten obfitował w sukcesy. Gdyński port miał przyjemność gościć imponującą liczbę turystów – aż 90 000, oraz dodatkowo 30 000 członków załóg różnych statków, które zawitały do portu w trakcie kilku minionych miesięcy. Wycieczkowce były zapełnione niemalże do ostatniego miejsca, osiągając poziom obłożenia na poziomie 90 proc. Średnia liczba pasażerów na pokładzie jednego statku wynosiła około 2500 osób. Są to oszałamiające wyniki, które świadczą o rosnącej popularności Gdyni jako atrakcyjnej destynacji dla turystów z całego świata.

Adam Hoppe, który pełni funkcję zastępcy kierownika Działu Handlowego Zarządu Morskiego Portu Gdynia, podkreśla, że rynek turystyczny powoli odradza się po zastoju spowodowanym pandemią i niestabilnością geopolityczną. Obłożenie statków wynoszące aż 90 proc., to wartość imponująca – to rekordowa liczba pasażerów, przekraczająca nawet statystyki z okresu sprzed pandemii.