Sprint nocą poprzedza triathlonowe święto w Gdyni

W ramach rozgrzewki przed najważniejszym wydarzeniem triathlonowym w Gdyni, zawodnicy mieli okazję podjąć się niecodziennego wyzwania. Bieg Night Run Gdynia przyciągnął 570 uczestników, którzy pokonali dystans 5 km w czasie od kwadransa do niemalże trzech kwadransów. Ten nocny bieg odbył się w piątek, 4 sierpnia, a metą była ta sama lokalizacja, na której dwa dni później stanęli „ironmani”. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Florian Adami z Niemiec.

Rywalizacja sportowa w dużym mieście po zmroku jest niewątpliwie atrakcyjnym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Gra świateł miasta i przede wszystkim cieni tworzy niesamowitą atmosferę. Podczas Night Run Gdynia aż 570 biegaczy – amatorów i profesjonalistów – zdecydowało się wystartować na trasie o długości 5 km. Było to międzynarodowe wydarzenie, jako że cały weekend był dedykowany zawodom Ironman.

Najkrócej na trasie Night Run Gdynia 2023 spędził Florian Adami. Ten biegacz z Freiburga pokonał dystans 5 km w czasie zaledwie 15 minut i 28 sekund. Tuż za nim, z różnicą tylko pięciu sekund, finiszował Krzysztof Perz z Ostrowa Wielkopolskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Mikielski z Olsztynka, który pokonał trasę w czasie 15 minut i 56 sekund. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Mariola Sudzińska z Olsztyna. Jej finisz nastąpił po 17 minutach i 51 sekundach.