Początek sezonu IV ligi pomorskiej: Pomezania Malbork przegrana przez Bałtyk Gdynia

Piłka nożna w IV lidze pomorskiej ruszyła pełną parą w sobotę, 5 sierpnia, z zespołem Pomezania Malbork, wicemistrzem ostatnich rozgrywek, przegrywając na własnym boisku 0:2 (0:1) z Bałtykiem Gdynia. Ten ostatni to drużyna, która w poprzednim sezonie spadła z III ligi i teraz ma zamiar powrócić na wyższy poziom rozgrywek.

Mimo determinacji gospodarzy, już w 7 minucie meczu gdynianie przeprowadzili skuteczną kontrę. Oktawian Skrzecz nie wykorzystał jednak stworzonej sytuacji podczas sam na sam z Dawidem Pelcerem. W 17 minucie bramkarz Pomezanii nie miał już żadnej szansy gdy po rzucie rożnym wykonanym przez drużynę z Gdyni, Krzysztof Iwanowski kopnął piłkę do siatki zdobywając bramkę dla swojej drużyny.