Spotkanie nt. zdrowia psychicznego młodzieży w Gdyni pod egidą UNICEF

Gdynia, jako pierwsze w kraju miasto obdarowane prestiżowym i niezwykle wymagającym tytułem Miasto Przyjazne Dzieciom przyznanym przez UNICEF, gości dwudniową konferencję poświęconą problematyce zdrowia psychicznego dzieci i nastolatków. Wydarzenie to odbywa się w Konsulacie Kultury i jest częścią globalnej inicjatywy, której celem jest poprawa warunków i standardów życia najmłodszych.

Od września 2022 roku Gdynia zasiliła grupę miast uczestniczących w programie UNICEF Miasta Przyjazne Dzieciom. To znakomite wyróżnienie motywuje do dalszego działania na rzecz optymalizacji środowiska życia dzieci i młodzieży. W ramach dwudniowego spotkania, pierwszy dzień jest dedykowany na wymianę doświadczeń pomiędzy samorządami, a drugi na organizację studiów terenowych.

Po Warszawie, gdzie mieści się siedziba UNICEF Polska, Gdynia jest drugim miastem w Polsce, które zdecydowało się na organizację ogólnopolskiego spotkania skierowanego do miast będących częścią programu UNICEF. To stanowi dowód na zaangażowanie Gdyni w działania na rzecz poprawy warunków życia najmłodszych mieszkańców.