Śledztwo w sprawie zderzenia pociągów na stacji Gdynia Główna

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Grażyna Wawryniuk, przekazała informację, że Prokuratura Rejonowa w Gdyni wszczęła w piątek śledztwo w sprawie kolizji dwóch pociągów. Ta niefortunna sytuacja miała miejsce na stacji kolejowej Gdynia Główna w czwartek około godziny 7 rano.

Zgodnie z relacją prokurator Wawryniuk, nieznane są jeszcze przyczyny, dla których szynobus wtargnął na tor, po którym poruszał się pociąg jadący z Malborka do Gdyni Głównej. W efekcie doszło do czołowego starcia obu taborów kolejowych.

Prok. Wawryniuk podkreśliła, że maszyny jakie uczestniczyły w tym incydencie doznały uszkodzeń. Dodatkowo, wynikając z tego zdarzenia, pięć osób – wszystkie będące pracownikami PKP – odniosło obrażenia. Zaznaczyła także, że w momencie zdarzenia żaden z pociągów nie przewoził pasażerów.

Prokurator wyjaśniła również, że na miejscu wypadku prowadzone były oględziny przez prokuratora. Od czwartku, świadkowie zdarzenia są przesłuchiwani, a także prowadzone są inne czynności, takie jak zabezpieczenie nagrań z monitoringu stacji, danych systemowych dotyczących sygnalizacji oraz ułożenia torów – poinformowała prokurator.