Sławni sportowcy pochodzący z Gdyni

O bardzo dobrym wpływie sportu na nasze zdrowie nikomu nie trzeba przypominać. Niektórzy jednak uczynili z niego sposób na życie, osiągając niesamowite sukcesy. Zamienili pasję na zawód. Sportowcy, bo o nich tu mowa, od lat reprezentują nie tylko siebie, ale także swoje zespoły, kluby, czy nawet nasz kraj, na różnego rodzaju zawodach, igrzyskach. Gdynia także może pochwalić się kilkoma osobami, które osiągnęły sukces, a pochodzą z tego miasta.

Kto to jest? Zapraszamy na artykuł poświęcony słynnym sportowcom pochodzącym z Gdyni.

W Gdyni urodziło się kilka znanych gimnastyczek artystycznych.

Pierwszą, która chcielibyśmy Wam dzisiaj przedstawić jest Anna Kwitniewska, urodzona w 1979 roku. W latach 1995-200 wielokrotnie odnosiła sukcesy na Mistrzostwach Polski. Brała także udział w Mistrzostwach Europy. Najbardziej zasłynęła jednak jako uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Obecnie nadal zajmuje się gimnastyką. Prowadzi zajęcia dla dzieci, treningi fitness, a także jest wykładowcą akademickim.

Kolejną gimnastyczką, urodzoną w 1988 roku, jest Joanna Mitrosz. Podobnie jak Anna Kwitniewska, także i ona może pochwalić się wielokrotnym tytułem Mistrzyni Polski. Brała udział w Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy, a także i Świata. Dwukrotnie była uczestniczką Igrzysk Olimpijskich. Pierwszy raz w Pekinie, w 2008 roku, kolejny raz w Londynie, w 2012, gdzie zdobyła wysokie, 9 miejsce. Obecnie zajmuje się nauką osób, które podobnie jak ona chcą wiązać swoje życie z gimnastyką. Prowadzi także zajęcia gimnastyczno-taneczne dla wszystkich chętnych.

Do gimnastyczek, którym udało dotrzeć się na Igrzyska Olimpijskie, a tym samym zaprezentować bardzo wysokie umiejętności zalicza się także Aleksandra Zawistowska. Reprezentowała ona Polskę w Atenach w 2004 roku. Urodziła się w 1983 roku. W 2006 roku zakończyła karierę.

Oczywiście w Gdyni nie mogło zabraknąć sportowców związanych z morzem. Przykładem jest Maciej Grabowski. Urodził się w 1978 roku. Wielokrotnie, jako żeglarz, prezentował swoje umiejętności na różnych zawodach. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. Do największych należy oczywiście udział w Igrzyskach Olimpijskich. Aż trzykrotnie miał taką możliwość. Pierwszy raz w Sydney, w 2000 roku, kolejny w Atenach, w 2004 roku. Po raz ostatni w Pekinie, w 2008 roku.

Ludzi, którzy swoją ciężką pracą i wytrwałością osiągnęli sukces w dziedzinie sportu, a urodzili się w Gdyni, nie brakuje. Poza osobami przedstawionymi wyżej, na wyróżnienie zasługuje także, między innymi, Monika Pyrek-Rokita, bardzo utytułowana lekkoatletka, czy Michał Globisz, związany ze światem piłki nożnej.