Sezon kolędowy w pełni. Zostań wolontariuszem podczas korowodu w Święto Trzech Króli!

To kolejna z gdyńskich tradycji. Jak co roku, 6 stycznia ulicami miasta przejdzie barwny korowód. Będą kolędy, będzie wesoło i radośnie. Podczas tej imprezy Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca, będzie prowadzić kwestę. I właśnie szukają wolontariuszy.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godzinie 11:30. Stamtąd wyruszy korowód, przechodząc ulicami, aż do parafii pw św. Antoniego, znajdującej się przy ulicy Ujejskiego 40. Całość powinna zająć nie więcej niż dwie godziny.

Podczas tej parady, Hospicjum im św. Wawrzyńca ogłasza kwestę. Zbierane będą fundusze na działalność hospicjum. Do 3 stycznia 2023 będzie można zgłosić się w charakterze wolontariusza. Można to zrobić on-line, albo osobiście, w siedzibie hospicjum.

O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, a jak wiadomo, kto pierwszy ten lepszy. Osoby niepełnoletnie również mogą brać udział, jednak muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć!