Rozpoczęcie UNI-LOGISTICS Mistrzostw Polski Młodzików 2023 w tenisie ziemnym dla U14

UNI-LOGISTICS Mistrzostwa Polski Młodzików 2023 w tenisie ziemnym dla kategorii wiekowej U14 zostały oficjalnie otwarte 6 czerwca. Impreza sportowa zgromadziła 150 młodych zawodników, którzy rywalizują o zdobycie najbardziej prestiżowego tytułu w tej grupie wiekowej. Otwarcia turnieju dokonali Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni odpowiedzialny za rozwój miasta, oraz Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS.

Podczas uroczystości otwarcia Marek Łucyk podkreślił znaczenie sukcesów polskich tenisistów, takich jak Iga Świątek, Magda Linette czy Hubert Hurkacz, jako inspiracji dla młodszych pokoleń. Wyraził również nadzieję, że rozgrywane w Gdyni Mistrzostwa Polski stanowić będą ważny przystanek na drodze do sukcesu licznych przyszłych mistrzów tego sportu.

Po dwóch dniach eliminacji, które odbyły się przed rozpoczęciem głównego turnieju, wyłonione zostało grono zawodników przystępujących do walki o tytuł. Klub Tenisowy Arka reprezentowany jest na tym etapie rozgrywek przez Karolinę Kacprzyk i Aleksandra Wyszyńskiego. Pierwsze mecze turnieju głównego rozpoczęły się punktualnie o 10:00, a sama rywalizacja potrwa aż do 10 czerwca.