"Rozmowa o niczym" – monodram w ramach kampanii "Biała Wstążka" prezentowany w Konsulacie Kultury

Monodram, który zasługuje na gorące brawa za swoją innowacyjność i powodujący do głębokiej refleksji – „Rozmowa o niczym”, został zaprezentowany przez Koło Teatralno-Fotograficzne, będące częścią Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektrycznych, podczas wydarzenia w Konsulacie Kultury. Ten wyjątkowy pokaz jest elementem obecnie realizowanej w Gdyni kampanii społecznej o nazwie „Biała Wstążka”.

Znana międzynarodowo kampania „Biała Wstążka” to największa globalna inicjatywa mająca na celu zwalczanie przemocy wobec kobiet. Ta profilaktyczna akcja jest obecnie prowadzona w ponad 60 krajach na całym świecie. Kampania została zapoczątkowana przez mężczyzn i głównie do nich jest skierowana. Celem tej inicjatywy jest zainicjowanie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz szukanie metod jej zwalczania.

Jak mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia: „Edukacja w Gdyni jest bardzo otwarta na istotne projekty społeczne. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektrycznych od samego początku aktywnie angażuje się w działania kampanii „Biała Wstążka”. W tym roku działania te mają również wymiar artystyczny, co pozwoli dotrzeć z przekazem do jeszcze szerszej grupy odbiorców.”