Remont nawierzchni ul. 10 lutego w Gdyni: Kolejna inwestycja Zarządu Dróg i Zieleni

Zaplanowano, że w przyszłym tygodniu ruszy remont fragmentu nawierzchni na ulicy 10 Lutego. Prace remontowe będą przebiegały etapami, początkowo skupiając się na części drogi wyłożonej kostką brukową, a następnie na obszarze pokrytym nawierzchnią bitumiczną.

Prace remontowe na ul. 10 Lutego w Gdyni mają swoje rozpoczęcie zaplanowane na poniedziałek, 3 czerwca. Pierwszy etap prac obejmie układanie kostki brukowej na odcinku pomiędzy ulicą Zygmunta Augusta a ulicą Władysława IV (w stronę Dworca Głównego). Następnie przewidziano etap wymiany nawierzchni bitumicznej na tym samym odcinku drogi. Dodatkowo planuje się prace związane z pokryciem bitumem na obszarach przy skrzyżowaniach.

„Remont nawierzchni ul. 10 Lutego to ważny punkt w planach Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Po ukończonych pracach na placu Konstytucji oraz ulicy Dworcowej, jest to następna inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy w śródmieściu Gdyni” – podkreśla Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Począwszy od 3 czerwca, ekipa remontowa rozpocznie pracę nad układaniem kostki brukowej na wybranym odcinku ul. 10 Lutego. Prace te potrwają około trzech tygodni, a w tym czasie na terenie budowy dostępny będzie jeden pas ruchu skierowany w stronę Dworca Głównego.

Planowany jest również etap, podczas którego przeprowadzony zostanie remont nawierzchni bitumicznej. Wraz z rozpoczęciem tych robót, nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Szczegółowe informacje na ten temat będą przekazywane w osobnych komunikatach.