Rekordowy udział w Regatach Polonijnych w Gdyni

Wyjątkowo udane okazały się tegoroczne regaty polonijne w Gdyni, które przyciągnęły nie tylko rekordową liczbę uczestników, ale także cieszyły się idealnymi warunkami pogodowymi dla żeglarstwa. Łącznie 21 załóg z 11 różnych krajów wykorzystało szansę rywalizacji w dwóch kategoriach. Słoneczna i wietrzna pogoda była zdecydowanie sprzyjająca dla zawodników.

IV Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie oficjalnie dobiegły końca. To już czwarta odsłona tych międzynarodowych zawodów, co potwierdza ich stałą obecność w letnim kalendarzu polonijnych imprez sportowych na polskim wybrzeżu. Z roku na rok, można zaobserwować coraz większe zainteresowanie tym wydarzeniem, a także wzrost poziomu rywalizacji.

Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które jest organizatorem imprezy, podkreślał przed rozpoczęciem Mistrzostw, że z uwagi na rosnące zainteresowanie zawodami, wprowadzono również program szkoleniowy umożliwiający młodej Polonii zdobycie patentu żeglarskiego. Na tej podstawie Stowarzyszenie ma nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej młodych załóg do swoich kolejnych regat.