Marcus da Silva kończy karierę w Arce Gdynia po 11 latach

Uważany za legendę Arki Gdynia, Marcus da Silva, zakończył swoją piłkarską karierę po 11 latach. Ten brazylijski skrzydłowy odmówił propozycji klubu, której celem było połączenie jego obowiązków jako aktywnego zawodnika z rolami skauta i działacza marketingowego. Da Silva to postać o niezaprzeczalnym znaczeniu dla Arki Gdynia, do której dołączył w 2012 roku i reprezentował ją nieprzerwanie przez następne lata.

Pomimo pochodzenia z Brazylii, Gdynia stała się jego drugim domem – zdobył tutaj polskie obywatelstwo, założył rodzinę i doczekał się dzieci. Wspomniany okres to również czas wielkich sukcesów klubowych, do których da Silva przyczynił się w dużym stopniu. Wygranie Pucharu Polski w roku 2017 oraz zdobycie Superpucharu Polski dwa razy (w latach 2017 i 2018) to najważniejsze osiągnięcia zespołu podczas jego kariery. Ponadto, miał kluczową rolę podczas eliminacji do Ligi Europy i dwumeczu przeciwko duńskiemu FC Midtjylland, gdzie pomógł swojej drużynie osiągnąć zwycięstwo 3:2 zdobywając dwa gole.

Da Silva jest rekordzistą w liczbie zdobytych bramek dla Arki Gdynia, z wynikiem 63 goli. Ten Brazylijczyk, który stał się Polakiem w marcu 2017 roku, pobił ten rekord podczas sezonu ligowego 2021/22 podczas meczu przeciwko GKS Katowice, który Arka wygrała 4:2. Na dorobek strzelecki Marcusa da Silvy składają się także 30 asyst.