Red Bull Konkurs Lotów powraca do Gdyni po pięciu latach nieobecności: Święto kreatywności i odwagi

Po pięcioletniej przerwie, Gdynia ponownie staje się gospodarzem wydarzenia, które jest hołdem dla kreatywności, odwagi, ale przede wszystkim drużynowego ducha. Wydarzenie to ma na celu pokazanie, że człowiek potrafi wznieść się w powietrze za pomocą siły swoich własnych mięśni. Metoda osiągnięcia tego celu jest dowolna. Jeśli posiadasz choć odrobinę szaleństwa i talent konstruktorski, zgromadź grupę towarzyszy, zbudujcie swój statek powietrzny i 18 sierpnia podczas Red Bull Konkursu Lotów pokażcie, do czego jesteście zdolni.

Oficjalnie rozpoczęły się zapisy do siódmej edycji Red Bull Konkursu Lotów. Organizatorzy szukają 40 drużyn gotowych na to wyzwanie. Przewodniczącym jury będzie Adam Małysz – ikona skoków narciarskich. Ostatni konkurs lotów w Gdyni miał miejsce w sierpniu 2019 roku.

Ludzkie marzenia o lataniu są tak stare jak sama historia. Od czasów, gdy Leonardo da Vinci projektował swoje Ornitoptery, przez historyczny lot braci Wright we wczesnym XX wieku, aż po najnowsze kombinezony wingsuit, które umożliwiają skoczkowi spadochronowemu szybowanie niczym ptak. Teraz te marzenia stają się rzeczywistością.