Reaktywacja Gdyńskiego Półmaratonu po przerwie spowodowanej pandemią

Wyczekiwany przez miłośników biegania, Gdynia Półmaraton, powraca na biegowy kalendarz po czterech latach przerwy. Niestety, plany związane z rozwojem tej imprezy zostały niespodziewanie przerwane na początku 2020 roku z powodu globalnej pandemii koronawirusa. Niemniej jednak, organizatorzy nie poddali się i postanowili wrócić z nowym konceptem wydarzenia oraz zupełnie inną datą – 18 maja 2024 roku. Zapisy na tę biegową imprezę mają ruszyć po świętach Nowego Roku.

Na oficjalnej stronie Gdynia Półmaratonu zamieszczony został specjalny zegar odliczający dni do otwarcia zapisów, które są zaplanowane na 2 stycznia 2024 roku. Obecnie na cyfrowym liczniku widnieje liczba 21 dni. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy mają zostać ujawnione w najbliższym czasie.

Jest już pewne, że data rozgrywania biegu zostanie zmieniona z marca na maj. Kolejna edycja półmaratonu odbędzie się dokładnie w sobotę, 18 maja. Majowe temperatury mogą być dość wysokie, co sugeruje możliwość przeprowadzenia zawodów według formuły biegu nocnego.