Ostatni etap inwestycji w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni

Od dekady obserwujemy transformację Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni. Obecnie jesteśmy świadkami ostatniej fazy inwestycji, która kosztuje ponad milion złotych i obejmuje budowę budynku o charakterze biurowo-administracyjnym oraz socjalnym. Zaplanowane zmiany nie tylko poprawią warunki pracy dla personelu, ale również przyczynią się do poprawy jakości życia zwierząt, dając im więcej miejsca po tym jak ich więksi bracia opuszczą dotychczas zajmowane przestrzenie.

Schronisko „Ciapkowo” świadczy swoje usługi na rzecz bezdomnych zwierząt od 1998 roku przy ulicy Małokackiej 3A. Proces modernizacji tego miejsca rozpoczął się dziesięć lat temu. W 2013 roku powstał nowy pawilon dla psów, w 2018 roku wybudowano kociarnię, a rok później drugi pawilon dla psiaków. W 2021 roku schronisko zyskało profesjonalny punkt weterynaryjny. Dzięki tym wszystkim zmianom zwierzęta stały się zdrowsze i żyją w komfortowych warunkach. Teraz przyszedł czas na budowę obiektu, który zadba o poprawę warunków pracy personelu oraz wolontariuszy z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ „Animals”, które zarządza schroniskiem od 2006 roku po wygraniu kolejnych konkursów.

– Zbliżamy się do końca istotnej dla Gdyni, jej mieszkańców i zwierząt inwestycji. Pamiętam „Ciapkowo” sprzed rozpoczęcia budowy i cieszę się widząc, jak wiele uległo zmianie i jak dobrą infrastrukturę mają obecnie podopieczni „Ciapkowa”. W najbliższym czasie skupimy się na ulepszeniu infrastruktury dla opiekunów. Będą tu pomieszczenia socjalne, biurowe, miejsce do przyjmowania chętnych do adopcji, a także przestrzeń do prowadzenia spotkań i szkoleń. To ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że „Ciapkowo” aktywnie działa na rzecz edukacji oraz promuje adopcję bezdomnych zwierząt- mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.