Symboliczna choinka na statku "Darze Młodzieży" w Gdyni – największa w Trójmieście, jako gest dla tych, którzy spędzają święta na morzu

Za pomocą 200 metrów sznura i takiej samej ilości żarówek udało się stworzyć niezwykle efektowną dekorację. Teraz, 60 metrów nad poziomem morza, mienią się światełka tworzące najwyższą choinkę w całym Trójmieście. To piękno widoczne jest z pokładu statku „Dar Młodzieży”, który cumuje w gdańskim porcie. Choinka ta jest symbolem pamięci o wszystkich, którzy morskie fale wybrały na świąteczne obchody – wyjaśnia Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W niedzielny wieczór, 10 grudnia, odbyła się uroczystość zaświecenia choinki na „Darze Młodzieży”. 200 żarówek zostało umieszczonych na 200 metrach sznura, tworząc w ten sposób największą choinkę w Trójmieście, która zdobi maszt cumującego w Gdyni żaglowca. W najwyższym punkcie, drzewko osiąga wysokość około 60 metrów od poziomu morza.

„Ta choinka to największa w całym Trójmieście. Wielu naszych studentów, a zwłaszcza absolwentów, święta spędza na morzu. Ten symboliczny gest jest dla nich. Chcemy kontynuować tę tradycję. Na rufie naszego statku mamy duży napis „Gdynia” i chcielibyśmy utrzymać łączność z mieszkańcami tego miasta” – podkreślił podczas ceremonii włączenia świateł choinki prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.