Radosne obchody 25-lecia pracy artystycznej Moniki Babickiej w Teatrze Miejskim w Gdyni

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z radością ogłasza, że Monika Babicka, ceniona aktorka naszej instytucji, będzie obchodzić swoje 25-lecie pracy artystycznej 18 listopada 2023 roku. Jubileusz ten będzie uświetniony jej występem jako Królowej w spektaklu „Trzech muszkieterów”.

Z pełnym szacunkiem składamy Monice najcieplejsze gratulacje, wyrażając przy tym nasze głębokie uznanie dla dorobku, który osiągnęła na scenach teatrów w całej Polsce. Życzymy jej, aby przyszłość przyniosła jej wiele satysfakcjonujących ról, inspirujących przyjaciół oraz niekończącej się energii twórczej. Mamy nadzieję, że kolejne lata jej kariery przyniosą jeszcze więcej artystycznych sukcesów i zaspokoją jej ambicje twórcze.

Pani Monika jest częścią zespołu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza od 1 września 2011 roku. Jest absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Przed dołączeniem do naszego zespołu, w latach 1999-2011 była związana z Teatrem im. Osterwy w Lublinie. Jej aktorstwo charakteryzuje się wielowymiarowością i ekspresją.

Równie intensywnie i świadomie kreuje role zarówno beztroskich, pełnych radości dziewczyn, jak i kobiet, które dramatycznie doświadczyły cierpienia. Jej talent jest widoczny we wszystkich jej rolach, niezależnie od ich charakteru.