Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej przejdzie gruntowny remont. Tym razem chodzi o stację SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski!

Przed kilkoma laty, przystanek SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski zyskał drugi człon nazwy i nowoczesne oznaczenia. Przez blisko trzy lata kontrastowały one z sięgającym jeszcze czasów PRL, wystrojem całości. Podróżni doczekali się jednak remontu. Uwaga na utrudnienia!

Do wymiany będą zarówno drewniane, zniszczone przez warunki atmosferyczne i upływający czas schody, jak i zardzewiałe wiaty wraz z pomostami. Zniknie również kruszejący beton i popękany asfalt. Będzie można zapomnieć również o sypiących się peronach. Zamiast tego pojawi się nowoczesna infrastruktura ze wszystkimi współczesnymi udogodnieniami.

Jak wynika z oficjalnych komunikatów, Spółka PKP SKM Trójmiasto rozpisała i ogłosiła już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na realizację robót budowlanych i ich modernizację. Prace te dotyczyć będą zarówno przystanków Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski jak i Gdańsk Stocznia.

Rozpoczęcie prac szacuje się na początek 2024 roku.