Przełom w technologii oczyszczania wody – innowacja z Gdyni

Innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia oczyszczanie i odsalanie wody niezależnie od dostępności prądu, zostało opracowane przez gdyński start-up. To oni jako pierwsi na świecie wprowadzili tego typu technologię opartą na nanotechnologii. Rozmowę na ten temat przeprowadził Sławomir Szymański z prezesem i dyrektorem ds. technologii i innowacji w firmie Nanoseene, Bartoszem Kruszką.

Podczas rozmowy Szymański zadał pytanie, które dotyczyło praktycznego zastosowania nowego rozwiązania. Zapytał, czy mogłby zabrać ze sobą zestaw filtracyjny na plażę, nabrać wody morskiej i od razu ją spożywać. Jak się okazało, taka sytuacja jest całkiem możliwa dzięki technologii opracowanej przez gdyński start-up.

Jednakże istnieje pewna kwestia, która może stanowić problem dla zainteresowanych takim rozwiązaniem. Na chwilę obecną zestaw filtracyjny nie jest dostępny do sprzedaży dla klientów indywidualnych. Osoby zainteresowane będą musiały zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na jego oficjalne wprowadzenie na rynek.