Prace rewitalizacyjne na Oksywiu idą pełną parą. Uważaj na zmiany w organizacji ruchu!

Jak informuje w oficjalnym komunikacie wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, prace związane z rewitalizacją dawnej wsi Oksywie po części są już na ukończeniu. Nie tylko znikną objazdy dla samochodów, ale i wrócą na swoje stare trasy autobusy MZK!

Całość prac rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Podzielono je na mniejsze etapy tak, aby w jak najmniejszym stopniu mieszkańcy odczuli dyskomfort związany z rewitalizacją. Jednak nie obyło się bez ciągłych zmian w organizacji ruchu i uciążliwych objazdów. Tym lepsza jest więc informacja, że niebawem zakończą się wszystkie działania drogowców na skrzyżowania ulicy Bosmańskiej, Pułkownika Dąbka i Dickmana.

Na tym terenie zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu w rejonie skrzyżowań. Nie będzie więc ani objazdów dla samochodów, ani też ciągłych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Okoliczni mieszkańcy cieszą się nie tylko z funkcjonalnych rozwiązań drogowych, ale i z działań podjętych na rzecz poszanowania przyrody i historycznego charakteru tej dzielnicy Gdyni.