Dni otwarte na Uniwersytecie Morskim. Sprawdź co czeka aspirujących studentów!

Chociaż do rozpoczęcia nowego roku akademickiego jeszcze sporo czasu, to uczelnie wyższe właśnie teraz próbują przekonać do siebie nowych studentów. Nie inaczej jest w przypadku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który przygotował bardzo bogatą ofertę naukową.

Jeżeli chodzi o doświadczenie w kształceniu kadr morskich, Uniwersytet Morski nie ma sobie równych. Ponad stuletnie doświadczenie oraz wysoki poziom sprawia, że co roki rzesze studentów zajmują miejsca w studenckich ławach. W tym roku uczelnia przygotowała dni otwarte pełne niespodzianek.

Wszystko odbędzie się między 20 a 21 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 14:00. Zajęcia odbywać się będą zarówno przy ulicy Morskiej 81-87 jak i na Wydziale Nawigacyjnym, przy alei Jana Pawła II 3.

Przyszli abiturienci będą mogli posłuchać o tym, jak studiuje się na tej uczelni, o życiu studenckim oraz o praktykach morskich. Będzie można zapoznać się również z działającymi tam kółkami naukowymi a także wysłuchać ciekawych prezentacji i wykładów. Wstęp na dni otwarte na Uniwersytecie Morskim jest wolny.