Prace remontowe przy głównym wyjeździe z Gdyni utrudniają ruch na drogach

Ruch drogowy w Gdyni, w kierunku Półwyspu Helskiego, jest obecnie utrudniony ze względu na prace remontowe prowadzone przy tunelu dla pieszych pod ulicą Morską. Te niezbędne prace konserwacyjne niestety spowodują zwężenie dróg i zatory w okolicy dworca Gdynia Główna.

Tunel łączący ulicę Morską z dworcem Gdynia Główna wymaga pilnej interwencji, jako że jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Ostatni przeprowadzony tam remont datuje się na kilkanaście lat temu. Planowane prace obejmują wzmocnienie struktury tunelu oraz instalację windy. Niestety, prace te będą miały wpływ na ruch na powierzchni.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni poinformował, że na odcinku drogi przy remontowanym tunelu, liczba pasów ruchu w kierunku centrum zostanie ograniczona z trzech do dwóch. Sugerowany objazd ma odbywać się przez ulicę Warszawską – informuje rzeczniczka instytucji, Magdalena Wojtkiewicz. Dodaje również, że dwa pasy ruchu będą nadal dostępne dla kierowców jadących od strony centrum, ale ich położenie ulegnie zmianie. Prace budowlane przy przejściu podziemnym wymagają przesunięcia ruchu na odcinku ulicy Morskiej.

Ulica Morska, na której prowadzone są prace, jest kluczowym punktem na mapie drogowej Gdyni. To właśnie tam krzyżują się dwie ważne trasy: dojazd do Śródmieścia oraz szlak z południowych dzielnic miasta i Sopotu. Ulica Morska stanowi także początek trasy do Władysławowa i dalej – na Hel. Nawet bez dodatkowych utrudnień związanych z remontem, ta część miasta bywa bardzo zatłoczona. Alternatywnym rozwiązaniem dla kierowców może być więc skorzystanie z obwodnicy i omijanie tego rejonu.