Gala wręczenia prestiżowych nagród "Róże Ekologii" odbyła się w Gdyni

W czwartkowy dzień 6 czerwca, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni stał się areną uroczystości wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji i ekologii. Gala ta była podsumowaniem rocznej pracy na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Wyróżnienia zatytułowane „Róże Ekologii” są inicjatywą Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Nagrody te są wręczane jako uznanie za pracę na rzecz ośmiu gmin związkowych, 260 placówek oświatowych oraz 30 tysięcy dzieci uczestniczących każdego roku w różnych działaniach edukacyjnych – jak wyjaśnił dla [Twojej Telewizji Morskiej] Tadeusz Wiśniewski, przewodniczący zarządu KZG „Dolina Redy i Chylonki”.

Podczas uroczystości statuetki „Róży Ekologii” przyznano dwóm placówkom w kategorii przedszkola i szkoły. Laureatami zostały Zespół Szkolno-przedszkolny nr 2 z Gdyni oraz Przedszkole nr 32 również z Gdyni, ale lista wyróżnionych była znacznie dłuższa.

Jak dodał Tadeusz Wiśniewski, wręczono także statuetki Lidera Lokalnej Ekologii, złotego lidera oraz nagrody w konkursach. Łącznie podczas gali rozdano 90 nagród. Jednym z laureatów tytułu Lidera Lokalnej Ekologii stał się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie.

Zdaniem Iwony Nowickiej, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Redzie, zdobycie tytułu lidera nie jest łatwym zadaniem i jest wynikiem zaangażowania całej społeczności szkolnej.