Prace przy rozbudowie ul. adm. J. Unruga w Gdyni rozpoczną się 4 grudnia

Ciesząca się popularnością wśród mieszkańców Gdyni ulica adm. J. Unruga zostanie poddana procesowi rozbudowy, co wiąże się z początkiem prac budowlanych 4 grudnia. W związku z tym, lokalni mieszkańcy muszą być przygotowani na zmiany w organizacji ruchu drogowego – dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych, a także korzystających z komunikacji miejskiej.

– Podejmujemy decyzję o wdrożeniu szeroko zakrojonego projektu inwestycyjnego skierowanego na poprawę infrastruktury drogowej w północnych rejonach Gdyni – mówi Marek Łucyk, pełniący funkcję wiceprezydenta Gdyni odpowiedzialnego za rozwój miasta. – W ramach pierwszego etapu prac planuje się budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Unruga, Śmidowicza oraz Bosmańskiej. Na bieżąco będziemy informować mieszkańców o zmianach w organizacji ruchu oraz staramy się zminimalizować wszelkie utrudnienia wynikające z prowadzonych prac.

Zgodnie z harmonogramem prac, najpierw przystąpi się do prac przygotowawczych związanych z budową ronda na skrzyżowaniu ulic: Unruga, Śmidowicza i Bosmańskiej. W związku z tym mieszkańcy muszą być gotowi na szereg zmian w organizacji ruchu. Będzie to obejmować m.in. zamknięcie dojazdu do ul. Unruga od strony ul. Śmidowicza, a także wyłączenie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Przejazd pomiędzy Obłużem Centrum a Oksywiem Dolnym (w obie strony) będzie możliwy jedynie poprzez ulice Nasypową i Bosmańską. Prace ziemne będą również realizowane na poboczu i chodnikach wzdłuż odcinka ul. Unruga pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a ul. Cechową, co może prowadzić do kolejnych zmian w organizacji ruchu.

Na dodatek, ciąg pieszy po stronie północnej (między ulicami Śmidowicza i Bosmańską) zostanie zachowany bez żadnych zmian. Z kolei po stronie południowej (od ul. Śmidowicza do Unruga) zostanie przygotowany teren umożliwiający przejazd rowerzystom oraz przechodniom.