Podziękowania dla wieloletniego prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, podczas sesji Rady Miasta

Jacek Karnowski, który zasłużenie służył miastu Sopot jako jego prezydent przez kilkadziesiąt lat, otrzymał podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, która miała miejsce 30 listopada 2023 r., serdeczne podziękowania za jego oddanie i wkład w rozwój miasta. Sesja ta gromadziła nie tylko radnych Sopotu, ale również zaproszonych gości, wśród których znaleźli się samorządowcy i politycy z całego regionu Pomorza. W imieniu Gdyni spotkanie honorowym swoim udziałem uświetnił prezydent tego miasta, Wojciech Szczurek.

Karnowski pełnił funkcję prezydenta Sopotu począwszy od 1998 roku. Jego kariera samorządowa jednak zmieniła kierunek, gdy podczas ostatnich wyborów parlamentarnych uzyskał mandat poselski jako przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej w okręgu gdańskim. W związku z tym faktem zakończył swoją służbę jako prezydent miasta.

Sesja Rady Miasta była nie tylko oficjalnym miejsce podziękowań dla Karnowskiego, ale również okazją do wzruszających pożegnań. Jacek Karnowski, przez ostatnie 35 lat związany z samorządem, podziękował za pokazane mu zaufanie, wspomniał swoje doświadczenia i sukcesy podczas pełnienia funkcji prezydenta Sopotu oraz pożegnał się ze swoimi kolegami i współpracownikami.