Pożar elektrycznego quada w Wygoninie

W miejscowości Wygonin, położonej w powiecie kościerskim, miało miejsce wyjątkowe zdarzenie – zapłonął elektryczny quad. Pożar pojazdu został całkowicie ugaszony przez strażaków, którzy następnie skontrolowali akumulatory za pomocą kamery termowizyjnej.

Choć doniesienia o pożarach samochodów elektrycznych zdają się być coraz częstsze, konieczność gaszenia płonących elektrycznych quadów jest zdecydowanie rzadkością. Ekipy strażackie z OSP Konarzyny i Stara Kiszewa musiały stawić czoła właśnie takiej nietypowej sytuacji.

W sobotni wieczór, około godziny 20:30, strażacy zostali wezwani do zdarzenia związanego z palącym się quadem elektrycznym w Wygoninie. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kiszewie opisują swoje działania podczas tej akcji. Przede wszystkim zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, następnie przystąpili do gaszenia ognia, który strawił pojazd.

Po ugaszeniu płomieni, konieczne było ostudzenie akumulatorów oraz ich sprawdzenie za pomocą kamery termowizyjnej, aby upewnić się co do braku dalszego zagrożenia. Sytuacja została ostatecznie opanowana, a strażacy mogli zakończyć swoją interwencję w związku z pożarem elektrycznego quada.