Wznieś się na wyższy poziom zaangażowania obywatelskiego

Interesuje cię praca w komisjach wyborczych i chciałbyś być dobrze przygotowany na nadchodzące wybory parlamentarne? Jeśli tak, to 9 lipca możesz dołączyć do projektu Fundacji Niezależne Media w Gdyni – Akademii Demokracji!

 Projekt ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i umocnienie demokratycznych standardów w Polsce. Składa się z zespołu doświadczonych prawników i praktyków związanych z wyborami, co pozwala oferować wnikliwe seminaria skierowane do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych. Seminaria łączą teorię z praktyką.

Obywatelskie zaangażowanie jest fundamentem demokracji, a sam system demokratyczny opiera się na wolnych i uczciwych wyborach. To one stanowią podstawę rządzenia państwem.
W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych w Polsce, głównym zadaniem jest zagwarantowanie pełnej uczciwości procesu wyborczego oraz zapewnienie równych praw wszystkim obywatelom, zwłaszcza w kluczowym elemencie – głosowaniu i liczeniu głosów. W tym celu niezwykle istotne jest zaangażowanie wyborców i edukacja w zakresie prawa wyborczego – podkreśla Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Projekt został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkolenie odbędzie się już 9 lipca w Gdyni. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl.

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl

e-mail: [email protected]