Poszukiwania żołnierza podejrzanego o morderstwo: Interpol wystawia czerwoną notę

W poszukiwaniach 44-letniego Grzegorza Borysa, którego podejrzewa się o dokonanie zbrodni na sześcioletnim Aleksandrze, działania policyjne nie ograniczają się już wyłącznie do obszaru Gdyni. Teren poszukiwań został rozszerzony, a międzynarodowa policja kryminalna – Interpol wydała za nim czerwoną notę.

Mimo że różne przypuszczenia i informacje na temat miejsca pobytu Borysa są analizowane przez funkcjonariuszy (w tym sugestie dotyczące możliwości jego ucieczki do Szwecji dzięki korzystaniu z promu Stena Line), głównym obszarem zainteresowań pozostaje Trójmiejski Park Krajobrazowy. Służby bezpieczeństwa przypuszczają, że to tam właśnie 44-letni podejrzany może ukrywać się. Psy policyjne na bieżąco odkrywają nowe tropy na terenie parku, a zabezpieczone materiały dowodowe wskazują, że Borys może schować się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Policjanci oraz żandarmi wojskowi wykazują duże zaangażowanie w przeszukiwanie tego konkretnego terenu. Motywują ich przede wszystkim dowody zabezpieczone na miejscu zamieszkania podejrzanego, a także konkretne ustalenia i informacje wskazujące na to, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie postanowił schować się w lesie, czując się tam najbardziej bezpiecznym. Taką informację przekazała policja pomorska.