Ostatni moment na zapisy do Biegu Niepodległości

Nadszedł czas ostatnich decyzji odnośnie udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości. Rejestracja do tej sportowej imprezy kończy się dzisiaj, a dokładniej o godzinie 23:59. Wśród uczestników znajdą się nie tylko dorośli, ale też dzieci oraz młodzież, a także wielbiciele Nordic Walking. Jak dotąd zarejestrowało się niewiele poniżej trzech tysięcy biegaczy, w tym również zwycięzcy poprzedniej edycji – Marta Łagownik i Przemysław Dąbrowski.

Do zmagania biegowych zostały już niecałe dwa tygodnie. Ci, którzy wahają się jeszcze czy wystartować w zawodach, mają ostatnie chwile do północy na podjęcie ostatecznej decyzji. Po tym terminie, możliwość zapisania się online zostanie wyłączona, a jedynym miejscem rejestracji stanie się biuro zawodów. Należy jednak pamiętać, że tam liczba dostępnych pakietów startowych ograniczona jest do 100 sztuk. Dodatkowo warto przypomnieć, że poniedziałek to finalny dzień na uregulowanie opłaty za wcześniej dokonane zapisy.

Bieg Niepodległości wrócił na ulice Gdyni w zeszłym roku. Wówczas w rywalizacji głównej oraz marszu Nordic Walking brali udział zawodnicy z całego kraju – ich liczba przekroczyła dwie tysiące. Dodatkowo, do grona uczestników dołączyło prawie 1000 dzieci, które brały udział w biegach młodzieżowych. Co się wydarzy w tym roku? Jak mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS, mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję oraz atmosferę pełną radości i sportowej rywalizacji, tak jak to miało miejsce rok temu.