Postępy w Budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej – Aktualizacja

Mateusz Brożyna, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapewnia, że prace nad budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej przebiegają zgodnie z założonym planem. Niemniej jednak, informuje również o tym, że w miejscu realizowanych prac drogowych występują pewne utrudnienia. Z tego powodu apeluje do kierowców o wykazanie się cierpliwością podczas korzystania z tego odcinka drogi.

W ramach prowadzonych inwestycji drogowych, wprowadzone zostały istotne zmiany w strukturze drogowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Prace koncentrują się przede wszystkim na przebudowie węzła drogowego Gdańsk Południe. Węzeł ten stanowi kluczowe połączenie między trasą S7, nazywaną Południową Obwodnicą Gdańska, a trasą S6, zwaną Obwodnicą Trójmiasta.

W wyniku tych prac, kierowcy mogą napotkać na różne utrudnienia, szczególnie na obszarze dotkniętym pracami. Utrudnienia te mogą dotyczyć zarówno kierowców zjeżdżających z trasy S7 w stronę lotniska w Gdańsku, jak i tych, którzy poruszają się w kierunku Pruszcza Gdańskiego oraz dalszych tras prowadzących do autostrady A1. Należy podkreślić, że ruch w godzinach szczytu może być znacząco spowolniony lub nawet czasowo zablokowany z powodu prowadzonych prac budowlanych.