Polscy żeglarze z optymistycznym początkiem Mistrzostw Świata World Sailing

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata World Sailing okazał się obiecujący dla polskich zawodników, którzy wywalczyli sobie solidną pozycję startową. W różnych kategoriach nasza drużyna zaprezentowała siłę i determinację, szczególnie widoczną w przypadku duetu Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, który zajmuje obecnie piątą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Polska ekipa rywalizowała w pierwszym dniu mistrzostw w klasach 49er, 49erFX i 470. W pierwszej z tych kategorii, trzy polskie załogi są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Potwierdziły to także podczas piątkowych zmagań, które odbyły się 11 sierpnia. Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk, zaczęli swoją podróż do zwycięstwa od zajęcia 17 miejsca w pierwszej rundzie, po czym triumfowali w następnej i uplasowali się na trzecim miejscu w ostatniej.

– Pierwszy wyścig mógł pójść lepiej – rozpoczęliśmy go przecież na prowadzeniu z dużym zapasem – ale niestety pod koniec pierwszej halsówki wpadliśmy w dziurę wiatrową i zostaliśmy wyprzedzeni przez grupę łodzi z lewej strony. Ale to dopiero początek regat i wiele rzeczy może się jeszcze zdarzyć. Nie skupiamy się na kalkulacjach czy sprawdzaniu wyników – na ten moment nawet nie wiem, na którym miejscu jesteśmy. Nasza uwaga skupia się przede wszystkim na nadchodzących wyścigach, dając z siebie wszystko i starać się nie popełniać błędów – tłumaczy Łukasz Przybytek.