Gdyńskie morskie legendy odkrywane podczas letnich spacerów

Do zakończenia wakacyjnej przerwy pozostały jeszcze trzy tygodnie. Jest to doskonała okazja, aby zaplanować ciekawe i edukacyjne spędzenie tego czasu w Gdyni, zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby bliżej poznać morską stronę miasta. Właśnie na ten cel organizowany jest specjalny cykl spacerów zatytułowanych „Szlakiem Legendy Morskiej Gdyni”. Każde takie spotkanie ma charakter bezpłatny i koncentruje się na innych aspektach tematyki morskiej.

Nie pozwólcie na zmartwienia związane z nadchodzącym końcem wakacji i skorzystajcie z propozycji „Morskich Wakacji w Gdyni”, które zostały przygotowane dla mieszkańców miasta oraz turystów. Wydarzenie to polega na serii bezpłatnych spacerów odbywających się przez sierpniowe soboty, które umożliwią uczestnikom spojrzenie na miasto z perspektywy morza.

– Gdynia to miejsce, które w sposób szczególny utożsamiane jest z morską historią naszego kraju. To tutaj kształtowała się legenda polskich transatlantyków, żaglowców czy okrętów marynarki wojennej. To tutaj dochodziło do wielu ważnych wydarzeń w historii polskiego żeglarstwa. W tym roku obchodzimy rocznice dwóch ważnych instytucji – 70-lecie Muzeum Marynarki Wojennej oraz 40-lecie Muzeum Miasta Gdyni. Wiedzę o legendarnych jednostkach pływających, ich kapitanach oraz innych miejscach szczególnie istotnych dla historii Gdyni przekazać będą uczestnikom spacerów wybitni przewodnicy miejski i pasjonaci morskiej historii Gdyni – mówi Jacek Debis, dyrektor strategicznych projektów Agencji Rozwoju Gdyni, która stoi za organizacją Szlaku Legendy Morskiej Gdyni. – Na wszystkich uczestników czekają unikalne pamiątki – kartki z transatlantykami i specjalną pieczęcią szlaku oraz najnowsze wydanie „Kuriera Morskiego”, letniego magazynu ilustrowanego.

Jednak do zdobycia pełnej wiedzy o morskim charakterze Gdyni potrzebne jest praktyczne doświadczenie. Dlatego też zapraszamy do udziału w spacerach „morskiej Gdyni”, które odbywają się w soboty, o godzinie 10:00: 19 i 26 sierpnia 2023 roku. Punkt startowy to Gdyńskie Centrum Filmowe, znajdujące się przy pl. Grunwaldzki 2.