Policyjna pogoń za uciekinierem w Gdyni zakończona sukcesem

Mężczyzna, który nie podporządkował się poleceniu policyjnej kontroli drogowej, został zatrzymany przez stróżów prawa z Gdyni Chyloni. Zdarzenie miało miejsce w piątek. Po kilkunastominutowym pościgu, służby porządkowe zdołały schwytać mężczyznę. Dodatkowo, w jego samochodzie znaleziono narkotyki – marihuanę, psychotropowe tabletki i mefedron.

W trakcie nocnego patrolu w piątek, około godziny 1:00 nad ranem, funkcjonariusze dostrzegli pojazd jadący chodnikiem Parku Kilońskiego.

Patrolujący policjanci natychmiast uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe, mając na celu skłonienie kierowcy do zatrzymania się. Mimo to, wobec zbliżającego się radiowozu mężczyzna nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Jego trasa prowadziła przez ulicę Chylońską, Opata Hackiego, Zakręt do Oksywia, Morską i ostatecznie skręcił na Estakadę Kwiatkowskiego.

Zdeterminowani policjanci po kilkunastu minutach intensywnego pościgu, zdołali zatrzymać uciekiniera na ulicy Kontenerowej. Informacje te przekazała podkomisarz Jolanta Grunert, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.