Policjanci z Gdyni aktywnie uczestniczą w akcji honorowego krwiodawstwa

W dniu wczorajszym, przed siedzibą gdyńskiej Komendy Miejskiej Policji, funkcjonariusze i pracownicy Komendy zaangażowali się w działania dotyczące oddawania krwi. Zorganizowano tam specjalny punkt mobilny, który umożliwił przeprowadzenie tej ważnej dla wielu pacjentów akcji. Czas trwania całego wydarzenia to kilka godzin, podczas których zebrano powyżej 13 litrów cennego dla ratowania życia płynu.

Funkcjonariusze policji w trakcie realizacji swoich zadań często mają do czynienia z różnego rodzaju sytuacjami zagrożenia życia. Zdarza się, że są świadkami tragicznych wypadków samochodowych, w wyniku których ofiary potrzebują transfuzji krwi. Właśnie z tego powodu, mając świadomość jak ważne jest regularne oddawanie krwi, policjanci biorą udział w cyklicznie organizowanych akcjach krwiodawstwa.

Właśnie wczoraj przed gmachem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni ustawiono punkt przeznaczony do oddawania krwi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w ramach ogólnopolskiej akcji służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew Nasza Ojczyzna”. Zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy Policji włączyli się aktywnie w proces donacji.

Warto pamiętać, że decyzja o oddaniu krwi może uratować komuś życie. Mocno wierzymy, że postawa krwiodawców będzie dla innych inspiracją do niesienia pomocy potrzebującym. Wszystkim chętnym do pomocy, którzy pojawili się podczas akcji honorowego krwiodawstwa oraz załodze czerwonego ambulansu, serdecznie dziękujemy za stworzenie przyjaznej atmosfery i profesjonalizm w działaniu.