Arka Gdynia vs Lech Poznań – zapowiedź spotkania Pucharu Polski

Przed kibicami w Polsce 1/8 finału Pucharu Polski. Wśród meczów tych rozgrywek niezwykle ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań. Kibice tych drużyn od wielu lat przyjaźnią się ze sobą, więc mecze „Żółto-Niebieskich” z „Poznańską Lokomotywą” są nazywane „Meczami Przyjaźni”. Spotkanie to odbędzie się w czwartek 7 grudnia o godzinie 21:00 na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Jednak choć na trybunach możemy spodziewać się miłej atmosfery, to na murawie zawodnicy z pewnością nie będą odpuszczać, tym bardziej, że stawką jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, a więc do ośmiu najlepszych drużyn w tych rozgrywkach. Mecz zapowiada się ciekawie również dlatego, że obie drużyny zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach ligowych – „Kolejorz” jest trzeci w Ekstraklasie, a „Arkowcy” liderują w I Lidze, a jako, że drużyna z Trójmiasta już czwarty sezon spędza na drugim szczeblu rozgrywkowym, poważnie myśli o awansie do Ekstraklasy.

Historia meczów pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań

Dotychczas rozegrano 38 spotkań pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań. 14 razy wygrywał Lech, padło 13 remisów, a 14 razy górą była Arka. Stosunek bramkowy wynosi 44 – 37 dla „Kolejorza”. Pierwszy mecz Arki z Lechem został rozegrany jesienią roku 1965 w Poznaniu w ówczesnej II lidze i zakończył się on wysokim zwycięstwem Lecha 5:1. Jako, że od trzech sezonów Arka występuje na zapleczu Ekstraklasy w ostatnich latach drużyny te nie spotykały się zbyt często. W sezonie 2019/20 w rundzie jesiennej Ekstraklasy w Gdyni padł bezbramkowy remis, natomiast na wiosnę w Poznaniu drużyny zremisowały 1:1. Jednak poza meczami o stawkę, w lipcu 2021 roku drużyny spotkały się towarzysko i w Poznaniu wygrali „Arkowcy” 0:2.

Ostanie mecze Arki Gdynia

Arka Gdynia po 16 kolejkach jest liderem I Ligi i poważnie mierzy w awans do Ekstraklasy. 26 września Arka pokonała w Legnicy tamtejszą Miedź w pierwszej rundzie Pucharu Polski. 29 września w Gdyni w rozgrywkach ligowych wygrali 2:0 z Motorem Lublin. 7 października „Żółto-Niebiescy” wygrali w Płocku z Wisłą 0:3. Następnie 23 października Arka wygrała w Gdyni 2:0 ze Zniczem Pruszków, a 29 października w Rzeszowie zwyciężyli 1:2 z Resovią. 4 listopada na Stadionie Miejskim w Gdyni „Arkowcy” pokonali 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Następnie 8 listopada Arka w 1/16 Pucharu Polski zwyciężyła na wyjeździe z Polonią Bytom 1:3. 12 listopada w Sosnowcu „Żółto-Niebiescy” pokonali Zagłębie 1:3, natomiast 23 listopada uporali się w Gdyni 1:0 z Lechią w derbach Trójmiasta. Za Arką zatem imponująca seria 9 zwycięstw w różnych rozgrywkach.

Ostanie mecze Lecha Poznań

Lech Poznań zajmuje trzecią pozycję w Ekstraklasie po 16 kolejkach. 6 października Lech wysoko 4:1 pokonał w Poznaniu beniaminka Ekstraklasy – Puszczę Niepołomice. Następnie 21 października przyszło kolejne zwycięstwo u siebie, tym razem z ŁKS-em Łódź 3:1. W kolejnym meczu 24 października w Poznaniu Lechici zremisowali 3:3 z Jagiellonią Białystok, a następnie 28 października w Krakowie z 1:1 z „Pasami”. 31 października w 1/16 Pucharu Polski „Kolejorz” wysoko 0:4 pokonał w Bydgoszczy tamtejszego Zawiszę. 4 listopada „Duma Wielkopolski” w Poznaniu pokonała 2:0 Ruch Chorzów, a 12 listopada bezbramkowo zremisowała z Legią w Warszawie. Natomiast 26 listopada Lech niespodziewanie uległ w Poznaniu 1:3 łódzkiemu Widzewowi.

Mecze Pucharu Polski i innych rozgrywek można obstawiać w Betcris

Betcris to legalny bukmacher o międzynarodowym zasięgu i tradycji, który działa również w Polsce. Korzystając z intuicyjnej platformy internetowej lub aplikacji mobilnej możesz obstawiać mecze Pucharu Polski, Ekstraklasy, I Ligi, a także innych rozgrywek w Polsce, Europie i na całym świecie. W Betcris możesz też typować inne dyscypliny sportowe, m.in. koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, hokej, rugby, tenis, F1, skoki narciarskie i o wiele, wiele więcej – każdy najdzie coś dla siebie. W zakładach bukmacherskich Betcris możesz też skorzystać z promocji i bonusów bukmacherskich. Pamiętaj jednak, że zakłady bukmacherskie to hazard, ważne więc, aby grać rozsądnie.