Nagrody dla najlepszych śledczych w XXIII Edycji Konkursu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni

Podczas XXIII Edycji Konkursu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, odznaczeni zostali wybitni policjanci z gdyńskich wydziałów dochodzeniowych. Podczas uroczystości wręczenia nagród, do rąk laureatów trafiły dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Wyłoniono zwycięzców w kategoriach: najwybitniejszy dochodzeniowiec, najlepszy kierownik wydziału dochodzeniowego i najbardziej sprawny zespół śledczy (w klasyfikacji drużynowej). Serdecznie gratulujemy wszyscy laureatom i uczestnikom tego prestiżowego konkursu.

Dziś o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie XXIII Edycji Konkursu. Ten unikalny na skalę kraju konkurs dla funkcjonariuszy z wydziałów dochodzeniowych jest idealnym miejscem do wymiany doświadczeń, doskonalenia umiejętności i podnoszenia poziomu wiedzy praktycznej. Dodatkowo, jest to doskonała okazja do uhonorowania najbardziej kompetentnych i pracowitych funkcjonariuszy.

Na starcie konkursu stanęło 7 kierowników wydziałów oraz 14 dochodzeniowców, rywalizujących w trzech różnych kategoriach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z czterdziestu pytań dotyczących praw karnych oraz trzech problemów prawnych. Na podstawie dostarczonych materiałów, musieli również sporządzić i zweryfikować właściwość dokumentacji służbowej. W tym roku, dodatkową atrakcją były konkurencje strzelania z broni służbowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.