Po 40 latach kultowa piekarnia Bochen znika z mapy Gdyni. Czy za tym kryje się coś więcej?

Wraz z końcem roku 2022, swoje zamknięcie ogłosiła jedna z najstarszych piekarni w Gdyni. Przez ponad 40 lat działalności, zdążyła wyrobić sobie niezwykłą markę. Właściciele tłumaczą to przez podwyżki. Dziwnym trafem jednak, siedziba sąsiaduje z bardzo lukratywną działką.

Piekarnia Bochen, jeszcze do niedawna działająca przy ulicy Stryjskiej 13 w Małym Kacku, rozpoczęła swoje istnienie w 1982 roku. Na początku należała do sieci Społem, potem przekształcając się w samodzielne przedsiębiorstwo. Wypieki można było kupić bezpośrednio w cukierni albo w popularnych sieciach handlowych. Jak się jednak okazuje, wszystko ma swój kres.

Wraz z 1 stycznia 2023, piekarnia Bochen ogłosiła swoje zamknięcie. Powodem mają być duże podwyżki gazu i prądu, których firma nie jest w stanie udźwignąć. I plac na którym stoi piekarnia, wystawiają na sprzedaż. Są tacy którzy sądzą, że to zabieg celowy. Tereny te sąsiadują z niezabudowaną działką przy ulicy Przemyskiej 34, gdzie planowana jest ogromna deweloperska inwestycja. Czyżby zanosiło się na nowe zabudowania w tym miejscu?