Jak się przygotować do Sylwestra i nie zwariować? Postaw na umiar!

Kiedy jedni z nas jeszcze odpoczywają po Świętach Bożego Narodzenia, inni już planują imprezy sylwestrowe i to z prawdziwym przytupem. Jednak w całym tym zgiełku i krzątaninie warto postawić na umiar.

Bez względu na to, czy organizujesz wielką imprezę sylwestrową, czy też spotkanie w małym gronie, musisz przygotować coś do jedzenia. Za punkt honoru weź sobie założenie, by zrobić mniej ale z lepszych gatunkowo produktów. Poszukaj również na lokalnych bazarkach i ekologicznych marketach, na których warzywa, owoce i mięso są zdecydowanie lepszej jakości.

Gdy zostanie ci coś do spożycia z sylwestrowej imprezy, koniecznie zanieś ją do lodówki społecznej. Możesz też napisać post na specjalnych forach w mediach społecznościowych. Lepiej oddać komuś jedzenie, niż miałoby się zwyczajnie zmarnować i wylądować na śmietniku.

Szacuje się, że statystyczny mieszkaniec naszego kraju wyrzuca aż 4 kilogramy jedzenia miesięcznie. W grudniu liczba ta rośnie nawet dwukrotnie. Postawmy więc na racjonalne gospodarowanie dobrami i podzielmy się z innymi!