PKO Gdynia Półmaraton: Aleksandra Jakubiec i Krzysztof Gosiewski zdobywają tytuły najszybszych biegaczy

Na linii startu PKO Gdynia Półmaratonu stanęło blisko 5 tysięcy entuzjastów tego sportowego wydarzenia. Po zaciętej rywalizacji, zwycięstwa odnieśli Aleksandra Jakubiec i Krzysztof Gosiewski. Gosiewski, który był zachwycony atmosferą wydarzenia, podkreślił, że kibice byli niezwykle wsparciem na trasie całego biegu.

Krzysztof Gosiewski, który cieszył się z możliwości udziału w tym renomowanym biegu, zdecydował się na odważną strategię samotnego prowadzenia od samego początku. Jego plan okazał się strzałem w dziesiątkę, a finisz z czasem 1:06:39 zagwarantował mu pierwsze miejsce. Drugi na linii mety pojawił się Grzegorz Kujawski, który do Gosiewskiego stracił nieco ponad 2 minuty. Podium rywalizacji mężczyzn uzupełnił Justinas Cekanauskas z Litwy.

Zwycięstwo wśród kobiet przypadło Aleksandrze Jakubiec. Jakubiec, która ukończyła bieg z imponującym czasem 1:23:46, ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Zadowolona z wyniku podkreślała, że warunki były idealne do biegu. Drugie miejsce na podium zajęła Natalia Krupińska, a trzecie – Marta Kalinowska-Biegała.