Piłkarze ręczni z UKS Lipusz odnoszą sukcesy na turniejach handballowych

Młodzi sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, specjalizujący się w piłce ręcznej, niedawno wzięli udział w dwóch rywalizacjach tego niezwykle energetycznego sportu. Ich występy były imponujące, skutkując zdobyciem pierwszego i drugiego miejsca.

Podczas Wojewódzkiego Turnieju Piłki Ręcznej, który odbywał się w Lipuszu, zespół UKS Lipusz konfrontował się z drużynami składającymi się z graczy urodzonych w roku 2011 – o rok starszymi od nich. Do rywalizacji dołączyły takie drużyny jak Dwójka Czersk, APR Gdynia i SP 48 Gdynia, a także gospodarze turnieju.

Gry były prowadzone w formule „wszyscy przeciwko wszystkim”. W inauguracyjnym meczu UKS Lipusz pokonało SP 48 Gdynia wynikiem 21:6. Następny mecz z APR Gdynia również przebiegał korzystnie dla młodych piłkarzy ręcznych z Lipusza, kończąc się ich zwycięstwem 24:12. W końcowym spotkaniu, nasza drużyna pokonała Dwójkę Czersk wygrywając 16:12, co skutkowało zdobyciem przez nich pierwszego miejsca w całym turnieju.

Finalna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  • UKS Lipusz – 6 punktów
  • Dwójka Czersk – 4 punkty
  • APR Gdynia – 2 punkty
  • SP 48 Gdynia – 0 punktów

Piłkarze ręczni z Lipusza, urodzeni w 2012 roku, wzięli również udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Morągu. W tym wydarzeniu sportowym uczestniczyły takie zespoły jak KS Szczypiorniak Olsztyn I i II, SP 23 Płock, UKS Jedynka Morąg oraz UKS Lipusz.