Piłkarski triumf Arki Gdynia: Zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec i awans na szczyt 1. Ligi

W uznaniu swojego szóstego kolejnego sukcesu, drużyna Arki Gdynia pokonała Zagłębie Sosnowiec, drużynę obecnie znajdującą się na końcu tabeli, wynikiem 3:1 podczas 15. rundy pierwszej ligi. Ten triumf zapewnił gdynianom pozycję lidera. Biorąc pod uwagę rozgrywki Pucharu Polski, jest to ich ósme zwycięstwo z rzędu.

Na stadionie w Sosnowcu pierwszy gol przypadł gospodarzom meczu, kiedy to były już piłkarz Arki, Marcel Ziemann, trafił do siatki w drugiej minucie. Niemniej jednak, po tym punkcie, tylko rywale cieszyli się ze skuteczności na boisku.

Wynik spotkania przesądził Karol Czubak, bohater tego meczu, zdobywając dwa gole – jeden w 25., a drugi tuż przed końcem, w 89. minucie. Ten 23-letni napastnik, który był królem strzelców poprzedniego sezonu 1. ligi i wcześniej grającym dla Widzewa Łódź, w tym sezonie ma już na swoim koncie osiem trafień.

W ostatnich chwilach meczu, bo aż w 97. minucie, wynik na korzyść Arki ustalił Michał Marcjanik, trafiając z rzutu karnego i doprowadzając do wyniku 3:1 dla gdynian.

Po serii sześciu wygranych meczów ligowych, Arka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów, wyprzedzając Odrę o dwa punkty. Poprzedni lider znajduje się w sporcie kryzysie – w sobotę drużyna z Opola doznała trzeciej kolejnej porażki bez zdobycia bramki, tym razem przegrywając na wyjeździe 0:2 z Wisłą Płock, którą prowadzi Dariusz Żuraw od końca października.