Patrolowanie terenu kolejowego kończy się zatrzymaniem poszukiwanego przez sąd 35-latka

Podczas rutynowych działań patrolowych, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z Policją z Gdyni natknęli się na mężczyznę łamiącego prawo na terenie kolejowym. Po sprawdzeniu personaliów okazało się, że 35-letni delikwent jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Kwidzynie, celem odbycia kary pozbawienia wolności. W rezultacie, najbliższe 24 miesiące swojego życia mężczyzna będzie musiał spędzić za kratkami.

Funkcjonariusze patrolujący obszar stacji kolejowej Gdynia Główna zauważyli mężczyznę, który nie zważając na obowiązujący zakaz, palił papierosa. Jego postawa wywołała natychmiastową reakcję strażników porządku.

Po interwencji i wylegitymowaniu podejrzanego, funkcjonariusze sprawdzili jego dane w bazach policyjnych. Trafność ich działań potwierdziły informacje o poszukiwaniach za mężczyzną przez Sąd Okręgowy w Kwidzynie – do wyegzekwowania było orzeczenie o karze pozbawienia wolności. Na koncie 35-latka znajdowały się zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa.

Zatrzymanego mieszkańca rejonu kwidzyńskiego, funkcjonariusze przekazali swoim kolegom z Komisariatu Gdynia Śródmieście. Zgodnie z wydanym nakazem, mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie przez dwuletni okres będzie odbywał swoją karę.