Otwarcie Parku Centralnego w Gdyni – sukces trzeciego etapu inwestycji

Oficjalne otwarcie Parku Centralnego w Gdyni to wydarzenie, które już za nami. Trzeci etap tej rozbudowanej inwestycji został zakończony, przynosząc radość mieszkańcom miasta. Przekształcenie jednej z największych przestrzeni miejskich w ostatnich latach było obfite w atrakcje, które warto zobaczyć na własne oczy. Ale co dokładnie działo się tam podczas otwarcia? Przyjrzyjmy się bliżej.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, miał przyjemność oficjalnie otworzyć trzecią część Parku Centralnego. Całość inwestycji pochłonęła aż 63 miliony złotych z budżetu miasta Gdynia. Zasięg inwestycji rozciągał się od pawilonu zlokalizowanego przy istniejącym skateparku aż do skrzyżowania alei Marszałka Piłsudskiego z ulicą Świętojańską.

Rezultatem inwestycji jest nowa infrastruktura miejska. Oprócz miejsca parkingowego, na terenie parku znajdują się również nowe obiekty gastronomiczne. Dodatkowo, urozmaiceniem dla krajobrazu parku jest staw oraz fontanna, które wprowadzają do przestrzeni miejskiej odrobinę naturalnej atmosfery.