Złodziejkę na gorącym uczynku zatrzymuje dzielnicowy z Gdyni

Podczas swojego czasu wolnego od służby, dzielnicowy z Oksywia w Gdyni, skutecznie przerwał działania 40-letniej kobiety, która bez skrupułów postanowiła wynieść ze sklepu piwo, nie zapłaciwszy za nie. Pokazał on swój identyfikator i wyjaśnił powód interwencji. Zatrzymana złodziejka została następnie przekazana do rąk patrolu policji. Za jej wykroczenie nałożono grzywnę o wartości 500 złotych.

Kiedy dzielnicowy z Komisariatu Policji Gdyni-Oksywie robił zakupy w sklepie położonym przy ulicy Świętojańskiej, ujrzał kobietę, która weszła do sklepu i natychmiast udała się do sekcji alkoholowej, po czym szybko opuściła lokal – tak relacjonuje zdarzenia podkomisarz Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Rzecznik prasowa policji w Gdyni dodał, że niedługo po tym incydencie, jedna z pracownic sklepu podeszła do kasjera i poinformowała go o kradzieży piwa przez tę kobietę. Policjant po wyjściu ze sklepu zauważył złodziejkę, która oddalała się pospiesznie ul. Żwirki i Wigury. Natychmiast ruszył za nią, złapał ją za ramię i uniemożliwił dalszą ucieczkę.